Expresní výměny pružin sekčních garážových vrat

sekční vrataPružiny sekčních vrat mají určitou životnost, většinou v rozmezí 5 až 25 let a jsou velmi důležitou a také namáhanou součástí systému sekčních vrat. Pokud vás prasknutí pružiny potkalo, zavolejte nám v době mezi 8. a 18. hodinou na číslo 722 443 703 a my se vás zeptáme na několik jednoduchých otázek, po kterých vám sdělíme cenu za opravu vašich vrat a domluvíme s vámi nejbližší možný termín realizace.

V případě, že nebudete na některé otázky schopni odpovědět, přijedeme k vám změřit přesné parametry pružiny. Vrata můžete mít téměř od libovolného výrobce nebo dodavatele a ve většině případů váš problém velmi rychle dokážeme vyřešit.

Většinou se jedná o výrobce garážových vrat Stanley, Krispol, Alutech, Kružík, Olymps Door, Jimi Tore, Trido, Toors, DoorHan, Lomax, Wisniowski atd. Novinkou je výměna pružin u vrat Hormann (Hörmann).

V některých případech dojde po přetržení pružin k úplnému zastavení provozu vrat a vy nejste schopni odjet se svým automobilem z garáže. V takové situaci jsme vám schopni zajistit rychlé nouzové otevření garáže, abyste svůj automobil mohli používat a nebyli nijak omezeni ve vašich aktivitách.

Torzní pružiny je nezbytně nutné vyrobit a nainstalovat zcela přesně podle pružin původních nebo lze na základě váhy křídla, výšky vrat a průměru navíjecích bubínků a typu kování určit varintně zaměnitelné pružiny (někdy i s větší životností), které se vypočítají ve specializovaném konstrukčním programu.

Některé konkurenční firmy vám jsou schopni za nemalé peníze nainstalovat "zdánlivě podobné" pružiny, které ale neodpovídají parametrům vrat. To může způsobit v krátkém čase i poruchu zbytečně namáhaného pohonu nebo dokonce úraz nebo škodu na vašem majetku.

NENECHTE SE NAPÁLIT!

Nezapoměňte ani na pravidelnou vizuální kontrolu ocelových lanek

Ocelová lanka u sekčních vrat se nejdříve trochu roztřepí a to většinou blízko spodního držáku kolečka. Po nějakém čase lanko úplně praskne a to zjistíte většinou tak, že se po spuštění pohonu vrata zkříží a zaseknou. Od této chvíle nelze vrata jakkoliv ovládat. V tomto případě se nesnažte vrata v žádném případě otevírat. Může dojít i ke zranění osob!. Neprodleně nás kontaktujte a nepokoušejte se cokoliv opravovat svépomomocí.
Ocelová lanka mají různý průřez a jsou na koncích většinou zakončena očkem nebo hliníkovým válečkem.