Rolovací vrata s pohonem

Garážová rolovací vrata dodáváme vždy každému zákazníkovi na míru. Skládají se z jednotlivých hliníkových lamel, které jsou precizně výplněny polyuretanovou pěnou nebo mohou být v extrudovaném provedení (vhodné i pro průmyslové použití). To zaručuje dobré tepelně-izolační a protihlukové vlastnosti. Tyto lamely potom tvoří jeden celek tzv. pancíř rolovacích vrat, který je v horní části navíjen do boxu. Box je uzavřen, proto může být umístěn i z vnější strany (na fasádě).

Výhody použití rolovacích vrat
Jedna z hlavních předností rolovacích vrat je zachování prostoru pod stropem garáže. Tento prostor je tak možné využít například pro zavěšení jízdních kol, lyží, či jiných věcí. Rolovací vrata se montují za otvor, před otvor (na fasádu) nebo do stavebního otvoru. Montáž rolovacích vrat "do stavebního otvoru snižuje průjezdní výšku o výšku horního hliníkového boxu, do kterého se vrata navíjí. Výška boxu je 250, 300 nebo 360 mm podle celkové výšky rolovacích vrat a podle typu zvolené lamely. K dispozici jsou varianty s výškou lamely 55 mm nebo s výškou 77 mm.

 

Opravitelnost rolovacích vrat
Díky tomu, že jsou rolovací vrata sestavena z jednotlivých hliníkových lamel jsou rolovací garážová vrata dobře opravitelná. Pokud dojde k poškození lamely z důvodu kontaktu s automobilem, je možné ji vyměnit. U jiných typů vrat (např. sekčních) je jakákoli oprava podstatně nákladnější a složitější.

Bezpečnost
Rolovací vrata jsou velmi bezpečná, mohou mít protipádovou brzdu a je možné je doplňit řadou dalších bezpečnostních prvků jako je optoelektronická lišta (použití hlavně v průmyslu), fotobuňky atd. Optoelektronická lišta zajistí, že při kontaktu spodní lamely rolovacích vrat s jakýmkoli předmětem se rolovací vrata zastaví a zamezí se tak poškození vrat nebo poškození předmětu případně i zabrání úrazu. Otevírání a zavírání rolovacích vrat je zajištěno "trubkovým" elektropohonem. Rolovací vrata je možné v případě výpadku elektrické energie otevřít i ručně pomocí "nouzové kliky".
Pro vaši 100% jistotu je dobré překontrolovat po určitém čase funkčnost bezpečnostních prvků rolovacích vrat. Jako každé zdvižné zařízení mohou bez pravidelné kontroly a údržby způsobit škodu na majetku či zdraví.

Možnosti a doplňky rolovacích vrat
Na přání je možné rolovací vrata osadit průhledovými lamelami, které vám zajistí prosvětlení vnitřního prostoru. V případě nutnosti je možné zajistit větrání garáže, kde se použijí provzdušňovací lamely.

Design rolovacích vrat
Objednat si u nás můžete rolovací garážová vrata v jakémkoliv odstínu z řady RAL nebo v několika variantách imitací dřeva (dřevodekory).

Zabezpečení objektu
Od nás můžete mít rolovací garážová vrata s pojistkou proti nadzvednutí. Dálkové ovládání dodáváme již v základu pracující na principu plovoucího kódu, což velmi omezuje možnost kopírování ovladačů nepovolanými osobami. Vícekanálové ovladače potom můžete použít i současně pro jiná svá zařízení, jako jsou vjezdové posuvné či křídlové brány, osvětlení, elektrozámky atd.

Cenu rolovacích garážových vrat Vám rádi bezplatně vypočítáme. Požadavek na kalkulaci nám můžete zaslat pomocí poptávkového formuláře, e-mailem nebo nám můžete kdykoli volat na tel.: 722 443 703.